Jedz zgodnie z wymaganiami Twojego organizmu

Temat żywienia cały czas powraca i wyraża się przez wiele różnego rodzaju diet. Niemalże każdego roku pojawiają się coraz to nowe propozycje odchudzania, ciekawych diet, sposobów żywienia. Wszystko bardzo szybko się zmienia i powoduje niemałe zamieszanie wśród osób, którym po prostu zależy na zdrowym trybie życia. Tych powinna zainteresować genodieta – czyli jedzenie zgodnie z wymaganiami organizmu.

Na czym polega genodieta?

 

Jest to najlepszy sposób na odżywianie się zgodnie ze specyfikacją naszego organizmu. Nie ustala się tutaj diet ogólnych, uniwersalnych, które może stosować każdy. Trzeba przecież mieć na uwadze to, że jesteśmy innymi ludźmi, mamy swoje wymagania i oczekiwania. A przede wszystkim takowe ma nasz organizm. Wystarczy nadmienić, że część osób nie toleruje glutenu i musi spożywać posiłki bezglutenowe, inni nie tolerują laktozy, więc konsumpcja produktów mlecznych i nabiału jest dla nich nie wskazana, a w dużych ilościach nawet szkodliwa, czasem bardzo. Odpowiedzią na te wymagania jest właśnie genodieta, gdzie spożywa się produkty tylko takie które są odpowiednie dla nas. Jadłospis ustala się po badaniach przeprowadzonych na organizmie i dokładnym określeniu, jakie produkty możemy, a jakich nie powinniśmy spożywać.

 

Nie ulegajmy modzie

 

To wszystko pokazuje, że w żywności nie powinniśmy ulegać jakiejś bardzo chwilowej modzie – na przykład na nieregularne jedzenie, jedzenie jedynie białka, albo roślin, czy też innego rodzaju pomysły na jadłospis. Jest tego dużo i na pewno wiele z nich jest skutecznych, jednakże dostosowanie się do potrzeb naszego organizmu powinno być najważniejsze. Miejmy tego świadomość, po prostu zdawajmy sobie sprawę z wymagań jakie stawia nam nasz własny organizm. Wszelkie wątpliwości można skonsultować z dietetykami, generalnie specjalistami od odżywiania się. Warto pamiętać, że każda zmiana diety musi być zaakcentowana przez nasze ciało, które może potrzebować na to kilku dni, czy tygodni.